China Inov Polyurethane Waterproof Sealant Products for Ms Sealant and Ms Polymer Manufacturer and Supplier | INOV

Inov Polyurethane Waterproof Sealant Products for Ms Sealant and Ms Polymer

Përshkrim i shkurtër:

MS-920 është një performancë të lartë, neutral sealant vetme-komponent i bazuar në MS reagon polymer.It me ujë për të formuar një material elastik, dhe koha e saj tack pa pagesë dhe shërimin kohë janë të lidhura me temperaturë dhe humidity.Increasing temperatura dhe lagështia mund të zvogëlojë litar kohë të lirë dhe koha shërimin, ndërsa në temperaturë të ulët dhe lagështia e ulët mund të vonojë këtë proces.


Detail Product

Product Tags

MS-920 Silicon Modifikuar sealant

PREZANTIMI

MS-920 është një performancë të lartë, neutral sealant vetme-komponent i bazuar në MS reagon polymer.It me ujë për të formuar një material elastik, dhe koha e saj tack pa pagesë dhe shërimin kohë janë të lidhura me temperaturë dhe humidity.Increasing temperatura dhe lagështia mund të zvogëlojë litar kohë të lirë dhe koha shërimin, ndërsa në temperaturë të ulët dhe lagështia e ulët mund të vonojë këtë proces. 

MS-920 ka performancën plotë të vulë elastike dhe adhesion.It është i përshtatshëm për pjesët që kanë nevojë për nënshkrimin elastike përveç me forcë të caktuar ngjitës. 

MS-920 është pa erë, pa tretës, isocyanate pa pagesë dhe të PVC falas Ajo ka aderimin e mirë në shumë substanca dhe nuk kërkon një abetare, i cili është gjithashtu i përshtatshëm për spray-pikturuar produkt surface.This ka qenë provuar të ketë rezistencë të shkëlqyer UV , kështu që mund të përdoret si brenda dhe jashtë.

TIPARET

A) pa ere

B) jo-gërryes

C) ngjitje të mirë të ndryshme të substancave të pa primer

D) të mirë të pronës mekanike

E) ngjyra të qëndrueshme, UV mirë rezistenca

F) mjedisi favorshëm - jo tretës, izocianat, halogjen, etj

G) mund të pikturuar

APLIKACION

A) elastik ngjitëse prej metali dhe plastike, të tilla si makinë e prodhimit në panelin anësor dhe çati, etj

B) Elastomers, mbyllja e çara të jashtme dhe të brendshme dhe të nyjeve. Aplikueshme në fushat e mëposhtme: të trupit automjeteve, prodhimit trupi tren, anije të prodhimit, struktura metalike enë, pajisjeve elektrike,, ajer te kondicionuar dhe industritë e ventilimit.

Ms-920L ka aderimin e mirë për shumicën e materialeve: të tilla si alumini (i lëmuar, anodized), bronzi, çeliku, çelik inox, qelqi, ABS, vështirë PVC dhe materialet më të termoplastik. Agjenti lirimin film në plastike duhet të hiqen para aderimin. 

Shënim i rëndësishëm: PE, PP, PTFE nuk rrinë në stafetë, materiali i përmendur më lart nuk është e rekomanduar për testin e parë. 

Sipërfaqja Nënshtresa pretreatment duhet të jetë e pastër, e thatë dhe yndyrat-free.

TEKNIKE INDEX 

Ngjyrë

Bardhë / e zezë / gri

Erë

N / A

status

thixotropy

densitet

1.49g / cm3

përmbajtja e ngurta

100%

mekanizmi shërimin

lagështi shërimin

Sipërfaqja kohë të thatë

≤ 1h *

shkalla shërimin

 4mm / 24h *

forca elastik

≥1.5 MPa

zgjatim

≥ 200%

temperatura Operative

-40 ℃ 100 ℃

* kushte standarte: temperatura 23 + 2 ℃, lagështia relative 50 ± 5%

Metoda e aplikimit

korrespondon manual ose pneumatike armë zam duhet të përdoret për paketim të butë, dhe ajo është e rekomanduar për të kontrolluar brenda 0.2-0.4mpa kur armë pneumatike ngjitës është përdorur. Temperatura shumë e ulët do të çojë në rritjen e viskozitetit, ajo është e rekomanduar për të ngjites ngroh në temperaturë dhome para aplikimit.

Veshje PERFORMANCE

MS-920 mund të pikturuar, megjithatë, testet e përshtatshmërisë janë të rekomanduara për një shumëllojshmëri të gjerë të ngjyra.

RUAJTJA

temperatura e magazinimit: 5 ℃ në 30 ℃

Ora Storage: 9 muaj në paketim origjinal.

KUJDES

Është e rekomanduar për të lexuar materiale fletën e të dhënave të sigurisë para application.See MS-920 material fletë të dhënave të sigurisë për të dhëna të detajuara të sigurisë.

DEKLARATA

Të dhënat e përfshira në këtë fletë janë të besueshme dhe janë vetëm për referencë, dhe ne nuk jemi përgjegjës për rezultatet e arritura nga të gjithë duke përdorur metoda përtej control..It tonë është përgjegjësi e përdoruesit për të përcaktuar përshtatshmërinë e produkteve apo ndonjë metodë e prodhimit të Shangait Dongda poliuretani CO., LTD. duhet të merren masat e duhura parandaluese për të siguruar pronën dhe sigurinë personale kur veprojnë dhe përdorimit të produkteve të Shangait DONGDA poliuretani CO., LTD. Për të përmbledhur, SHANGHAI DONGDA poliuretani CO., LTD bën asnjë garanci të çdo lloji, të shprehur apo të nënkuptuar për qëllime të veçanta në shitjen dhe përdorimin e products.Further, SHANGHAI DONGDA poliuretani CO., LTD. nuk do të jetë përgjegjës për asnjë dëmet apo rastësishëm, duke përfshirë humbje ekonomike.


  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

    Produkte kategori